нормативна уредбаза съветаструктуракомисииоргани и дружествазаседанияновиниконтакти
начало
ръководство
общински съветници
предишни мандати
дирекция "Секретариат на Столичния общински съвет"
версия за печат

Мандат 2011-2015 г.

Комисия, съгласно Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси (мандат 2011г. - 2015г.)


Политическа група на ГЕРБ

1. Елен Стойчев Герджиков- председател на СОС
2. Андрей Мирчев Иванов
3. Малина Едрева Лазарова- председател на групата
4. Татяна Николова Георгиева
5. Николай Асенов Стойнев- зам.-председател на СОС и зам.-председател на групата
6. Лорита Георгиева Радева
7. Орлин Вилхелм Иванов
8. Валя Николова Чилова- секретар на групата
9. Екатерина Евлогиева Йорданова
10. Роберт Янакиев Янакиев
11. Мита Дончева Георгиева
12. Орлин Иванов Алексиев
13. доц. Лилянда Тодорова Еленкова
14. Радослав Тошев Тошев
15. Ирина Иванова Йорданова-Колева
16. Стоян Цветанов Маджаров
17. Искра Иванова Ангелова
18. Иван Илиев Илиев
19. Анета Матева Георгиева
20. Живко Динев Дервенов
21. Венетка Методиева Серафимова
22. Силвия Тошкова Христова
23. Ивелина Кирилова Джартова
24. Йордан Димитров Господинов
25. Борислав Иванов Борисов
26. Мария Георгиева Димитрова
27. Анна Илиева Стойкова
28. Кръстина Борисова Галова
29. Зафир Кирилов Зарков
30. Живка Стоянова Новкова
31. Нина Вълчева Чанева
32. Анатоли Благоев Илиев
33. Михаил Владимиров Владов


Политическа група на БСП

1. Панайот Андреев Бончев- зам.-председател на СОС
2. Альоша Маков Даков- зам.-председател на политическата група
3. Борислав Янков Борисов
4. Калоян Драгомиров Паргов- зам.-председател на политическата група
5. Анна Николаева Славова
6. Милка Христова Христова - председател на политическата група
7. Владимир Димитров Данев
8. Орлин Георгиев Ваташки
9. Иван Николаев Мечков
10. Румен Николов Георгиев- зам.-председател на политическата група
11. Николай Йорданов Белалов
12. Иван Янчов Таков
13. Гергана Сашова Алексова- секретар на политическата група
14. Теодора Симеонова Делисивкова
15. Коста Тома Иванов


Общински съветници, избрани с листата на СДС и ДСБ

1. Прошко Начев Прошков
2. Владимир Янакиев Кисьов
3. Христо Христов Ангеличин
4. Борислав Иванов Бориславов
5. Радослав Игнатов Абрашев
6. Марта Руменова Георгиева
7. Антон Господинов Койчев


Общински съветници, избрани с листата на АТАКА

1. Капка Георгиева Георгиева
2. Борислав Любомиров Иванов


Общински съветници, избрани с листата на НДСВ

1. Любомир Василев Дацов
2. Любка Василева Качакова


Общински съветници, избрани с листата на ВМРО

1. Димитър Борисов Антов


Партия Движение Демократично Действие - Д3

1. Стефан Титков Иванов

 

Мандат 2007-2011 г.

Политическа група на ГЕРБ

1. Андрей Мирчев Иванов- председател на СОС
2. Малина Едрева Лазарова- председател на групата
3. Николай Асенов Стойнев- зам.-председател на групата
4. Валя Николова Чилова- Секретар на групата
5. Поля Николова Станчева
6. Людмил Леонид Йорданов
7. доц. Лилянда Тодорова Еленкова
8. Екатерина Евлогиева Йорданова
9. Радослав Тошев Тошев
10. Лорита Георгиева Радева
11. Илия Янков Илиев
12. Стоян Цветанов Маджаров
13. Ирина Иванова Йорданова-Колева
14. Орлин Вилхелм Иванов
15. Иво Атанасов Тонев
16. Атанас Асенов Черешаров
17. Елен Стойчев Герджиков
18. Татяна Николова Георгиева
19. Константин Тодоров Тилев
20. Петър Иванов Гюзелев
21. Искра Иванова Ангелова-Костова
22. Орлин Иванов Алексиев
23. Ангел Чавдаров Джамбазки
24. Мита Дончева Георгиева
25. Роберт Янакиев Янакиев
26. Иван Илиев Илиев
27. Анета Матева Георгиева
28. Стойко Николов Дуков
29. Живко Динев Дервенов
30. Теодора Христофорова Томова
31. Даниела Руменова Райчева
32. Кръстина Борисова Галова
33. Севдалин Димитров Михнев


Политическа група на БСП

1. Жельо Иванов Бойчев- Председател на групата
2. Гергана Сашова Алексова- Зам. председател на групата
3. Георги Стоянов Кадиев
4. Лилия Маринова Долджева
5. Росен Малинов Малинов
6. Георги Страхилов Свиленски
7. Христофор Ефтимов Христов
8. Таня Найденова Митова
9. Калоян Драгомиров Паргов
10. Генчо Йорданов Пастърмов
11. Бойко Александров Маринков
12. Юлия Живкова Спасова


Общински съветници, избрани с листата на Алианс за София (СДС и ДСБ)

1. Мартин Михайлов Заимов


Политическа група на СДС

1. Владимир Янакиев Кисьов- Председател на групата
2. Стефан Титков Иванов- Зам. председател на групата
3. Николай Димитров Желев- Секретар на групата
4. Иван Нейков Нейков
5. Борислав Иванов Бориславов


Политическа група на ДСБ

1. Димитър Петров Бъчваров- Председател на групата
2. Вили Младенов Лилков- Зам. председател на групата
3. Петър Стефанов Москов
4. Ивайло Христов Йонков
5. Грети Иванова Стефанова


Общински съветници, избрани с листата на АТАКА

1. Данчо Димитров Хаджиев
2. Тодор Стефанов Попов
3. Методи Василев Илиев


Общински съветници, избрани с листата на НДСВ

1. Владимир Асенов Каролев
2. Кирил Николов Арсов

 Мандат 2003-2007 г.

Политическа група на БСП - коалиция

1.
Христофор Ефтимов Христов- Председател на групата
2.
Божидар Димитров Стоянов
3. Жельо Иванов Бойчев
4. Петър Колев Колев
5. Георги Димитров Стоименов
6. Мичо Дочев Райковски- Заместник-председател на СОС
7.
Цветанка Петкова Георгиева
8. Борислав Янков Борисов
9. Таня Найденова Митова
10. Антон Константинов Кутев
11. Анета Маринова Григорова
12. Борис Цветков Цветков
13. Асен Атанасов Златев
14. Данаил Димитров Кирилов
15. Стефан Венев Василев
16. Стоян Ангелов Стоянов
17. Росен Малинов Малинов
18. Любомир Кирилов Стоичков
19. Орлин Киров Димов


Политическа група на СДС

20. 
Владимир Янакиев Кисьов- Председател на СОС
21.
Кирил Любомиров Топалов
22. Милена Христова Стефанова
23. Амелия Веселинова Личева
24. Иван Нейков Нейков
25. Стефан Титков Иванов- Председател на групата на СДС
26.
Борислав Иванов Бориславов- Заместник-председател на СОС
27.
Юлия Илиева Цинзова- Секретар на групата на СДС
28.
Николай Димитров Желев
29. Бисер Петков Бончев- Заместник-председател на групата на СДС

Политическа група на ССД

30.
Радослав Милев Кацаров- Председател на групата
31.
Милан Стоянов Миланов- Заместник-председател на СОС
32.
Константин Тодоров Тилев
33. Петър Христов Атанасов
34. Георги Николов Белчев
35. Христо Маринов Попов
36. Сийка Славилова Велева
37. Нели Кирилова Манова
38. Стефан Асенов Асенов

Политическа група на коалиция “Гергьовден”, "БЗНС-НС", "Демократическа партия"

39.
Стоян Маринов Чакъров- Председател на политическата група; заместник-председател на СОС
40.
Радослав Тошев Тошев
41. Борислав Димитров Богданов
42. Борислав Алексиев Илиев
43. Петко Горанов Горанов
44. Тошко Дойчев Добрев

Политическа група на ДСБ

45.
Атанас Иванов Кундурджиев- Председател на групата на ДСБ
46.
Кръстю Веселинов Тихчев- Секретар на групата на ДСБ
47.
Вили Младенов Лилков
48. Иван Кирилов Николов
49. Тодор Наумов Николов
50. Христо Иванов Кожухаров

Политическа група "Демократи за София" - ДС

51.
Пламен Илиев Илиев- Председател на групата
52.
Атанас Иванов Медникаров
53. Славчо Георгиев Шалев
54. Стефан Ботев Христов
55. Румяна Стефанова Ангелова

Общински съветници, избрани с листата на НДСВ

56.
Светлин Василев Лисичков
57. Кирил Николов Арсов
58. Владимир Асенов Каролев
59. Атанас Стоянов Тасев

Независими съветници

60.
Орлин Вилхелм Иванов
61. Станимир Светлозаров Зашев

 


 

 

Мандат 1999-2003 г.

Група на “ОДС”


1. Антоан Димитров Николов - председател на СОС, председател на групата на ОДС
2.
Петър Димитров Джорински
3.
Кристиан Станчев Кършалъков
4.
Вили Младенов Лилков 
5.
Красимир Стоянов Пандев
6.
Стефан Григоров Фурнаджиев
7.
Борислав Алексиев Илиев 
8.
Георги Димитров Ненков
9.
Емил Ангелов Додов
10.
Нисим Сабитай Гершон 
11.
Богдан Михайлов Стефанов
12.
Галина Станкова Праматарова
13.
Николай Славчев Александров
14.
Светозар Йорданов Филипов
15.
Огнян Тодоров Симеонов
16.
Огнян Дичев Атанасов
17.
Георги Стоянов Василев
18.
Кирил Василев Михайлов
19.
Иван Вълчев Гьрнев
20.
Ина Крумова Станчева
21.
Александър Петров Коев
22.
Мария Георгиева Харбова
23.
Георги Николов Белчев
24.
Асен Асенов Пейнерджиев
25.
Тодор Димитров Влаев
26.
Андреас Енгибаров Андреев
27.
Милен Петров Минчев

Група на БДС - "Радикали"


28. Златина Димитрова Михайлова-Карова
29.
Елена Александр. Селановска
30.
Иван Иванов Георгиев
31.
Веселина Иванова Любенова
32.
Красимир Димитров Арсов
33.
Петър Величков Иванов
34.
Маргарита Цв. Червенкова 
35.
Йордан Николов Велинов
36.
Даниела Дакова
37.
Аглая Конова
38.
Георги Иванов Цонков

Група на ”БСП”


39. Тодор Иванов Модев
40.
Сталин Генадиев Йорданов
41.
Мичо Дочев Райковски
42.
Борислав Янков Борисов
43.
Анна Георгиева Янева
44.
Евтим Димитров Евтимов
45.
Христофор Ефтимов Христов
46.
Катя Николова Димитрова
47.
Росен Малинов Малинов
48.
Иван Филипов Ковачев
49.
Валентин Цветков Котов
50.
Стефан Венев Василев
51.
Никола Николов Раднев
52.
Бойко Александров Маринков

Група "Другите за София"


53. Росен Андреев Карадимов
54.
Анета Маринова Григорова
55.
Павел Иванов Попов
56.
Лиляна Николова Елицина-Атанасова
57.
Стоян Илиев Александров
58.
Вежди Лефтеров Рашидов
59.
Мими Спасова Рецкова-Димитрова

Група на “БРСП”

60. Костадин Иванов Косев

Независим

61. Кирил Венецов Стефанов

Мандат 1995-1999 г.

  1. Евгений Стефанов Бакърджиев - ОДО, председател на СОС до март 1997 г.
  2. Ангел Любенов Ахрянов - ОДО
  3. от декември 1995 г. Антоан Димитров Николов - ОДО, от март 1997 г. председател на СОС
  4. Борис Стефанов Спиров - ОДО
  5. от декември 1995 г. Росица Митанова - ОДО,
  6. Христо Петков Дерменджиев - ОДО
  7. от октомври 1996 г. Любомир Игнатов Младенов - ОДО,
  8. Мария Георгиева Харбова - ОДО
  9. Николай Славчев Александров - ОДО
  10. Мария Иванова Спасова-Стоянова - ОДО
  11. Александър Иванов Хаджийски - ОДО
  12. Георги Иванов Цонков - ОДО
  13. Кирил Звезданов Ранев - ОДО
  14. Тодор Борисов Патриков - ОДО
  15. Андреас Енгибаров Андреев - ОДО
  16. Иван Георгиев Таушанов - ОДО
  17. Петър Димитров Джорински- ОДО
  18. Георги Николов Йотов - ОДО
  19. Николай Петров Гацев - ОДО
  20. Лилия Павлова Радева - ОДО
  21. Кристиян Станчев Каршалъков - ОДО
  22. Никола Димитров Даскалов - ОДО
  23. Милко Михайлов Константинов - ОДО
  24. от март 1996 г. Светозар Йорданов Филипов - ОДО,
  25. Васил Василев Лечев - ОДО
  26. Тодор Димитров Влаев - ОДО
  27. Васил Костадинов Цицелков - ОДО
  28. Красимир Стоянов Пандев - ОДО
  29. Николай Симеонов Николов - ОДО
  30. Симон Николов Спасов - ОДО
  31. Александър Христов Пиндиков - ОДО
  32. Красимир Димитров Арсов - ОДО
  33. Владимир Андреев Тодоров - ОДО
  34. Александър Русанов Съботинов - ОДО
  35. от януари 1996 г. Валентин Петков Пеев - ОДО,
  36. Георги Любенов Хубенов - ОДО
  37. Величка Иванова Рангелова - БББ
  38. Петър Кирилов Станков - Народен съюз - БЗНС, ДП
  39. Георги Йорданов Манов - Народен съюз - БЗНС, ДП
  40. от юни 1997 г. Георги Стоянов Василев - Народен съюз - БЗНС, ДП,
  41. Георги Кирилов Георев - Народен съюз - БЗНС, ДП
  42. Тошко Дойчев Добрев - Народен съюз - БЗНС, ДП
  43. Александър Петров Коев - Народен съюз - БЗНС, ДП
  44. Тодор Иванов Модев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  45. Димитър Колчев Момчилов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  46. Божидар Любомиров Влахов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  47. от януари 1996 г. Цветанка Савова Лалова - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  48. Гинка Георгиева Чавдарова-Кършакова - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  49. Людмил Борисов Миланов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  50. Славейко Борисов Гълъбов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  51. Александър Георгиев Стамболийски - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  52. Анна Георгиева Янева - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  53. Емил Лазаров Удрев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност", независим от септември 1997 г.
  54. Мирослав Спасов Дачев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност", независим от септември 1997 г.
  55. Стойко Михалев Пеев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  56. Петко Петков Георгиев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  57. от юни 1997 г. Лилия Маринова Долджева - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност",
  58. Бойко Александър Маринков - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  59. Румяна Кирилова Стоева - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  60. Мичо Дочев Райковски - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  61. Стефан Венев Василев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  62. Величка Атанасова Халилова - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност", независим от септември 1997 г.
  63. Виолета Любенова Милевска - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  64. Димитър Петров Райчев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  65. Найден Николов Манов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  66. от октомври 1997 г. Симеон Петров Симеонов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност",
  67. Георги Петрушев Христов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  68. Виктор Пенев Трифонов - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност" 
  69. Иван Филипов Ковачев - БСП, БЗНС "Ал. Стамболийски", ПК "Екогласност"
  70. Ивайло Аспарухов Денчев – БКП


Мандат 1991-1995 г.

  1. Александър Асенов Златарев - СДС
  2. Александър Бориславов Милоев - СДС
  3. Александър Георгиев Стамболийски - БСП
  4. Александър Димитров Димитров - СДС
  5. Александър Иванов Хаджийски - СДС
  6. Андреас Енгибаров Андреев - СДС, секретар на СОС
  7. Анна Георгиева Янева - БСП
  8. Антоан Димитров Николов - СДС
  9. Атанас Ангелов Дюлгеров - БСП
  10. Атанас Панайотов Гиндев - БСП
  11. Белин Теохаров Моллов - СДС-либерали
  12. Богдана Богданова Младенова - БСП
  13. Борис Любомиров Спасов - СДС
  14. Евтим Венец Захариев - СДС
  15. Борис Стилянов Дончев - СДС
  16. Васил Стоилов Василев - СДС
  17. Венета Асенова Тасева - СДС
  18. Виолета Любенова Милевска - БСП
  19. Виржиния Стойнева Кирякова - СДС
  20. Владимир Христов Пенков - СДС
  21. Тодор Димитров Влаев - СДС
  22. Георги Василев Воденичарски - СДС-либерали
  23. Георги Георгиев Георгиев - СДС
  24. Георги Йорданов Манов - БЗНС "Никола Петков"
  25. Георги Любенов Хубенов - СДС
  26. Георги Наумов Савов - СДС
  27. Любомир Владимиров Кузев - СДС
  28. Георги Петров Иванов - БСП
  29. Георги Петров Файтонджиев - СДС-либерали
  30. Георги Стоянов Василев - СДС
  31. Георги Стоянов Данев - СДС
  32. Георги Тодоров Панов - СДС
  33. Георги Христов Куфов - СДС
  34. Гергана Георгиева Хаджигеоргиева - СДС
  35. Димитър Калчев Момчилов - БСП
  36. Димитър Стоянов Георгиев - БСП
  37. Евгени Стефанов Бакърджиев - СДС
  38. Елена Паскалева Паскалева - СДС-либерали
  39. Елена Тодорова Тотева - БСП
  40. Живко Петров Арнаудов - СДС
  41. Иван Георгиев Таушанов - СДС
  42. Иван Михайлов Делиев - БСП
  43. Иван Петров Гаджев - БСП
  44. Иван Стефанов Шишков - СДС
  45. Иво Рашков Арсов - БСП
  46. Илия Петров Цонев - СДС
  47. Илчо Тодоров Савов - СДС-либерали
  48. Йорго Иванов Стефанов - БСП, до 29.11.1991
  49. Румен Димитров Белберов - БСП
  50. Катерин Стефанов Катеринов - БСП
  51. Кирил Александров Георгиев - СДС
  52. Кирил Звезданов Ранев - СДС-Център
  53. Красимир Димитров Арсов - СДС
  54. Красимира Ганчева Силгиджиян - СДС
  55. Красимира Иванова Ташева-Найденова - СДС
  56. Кристиан Станчев Каршалъков - СДС
  57. Лазар Лабомиров Поповски - СДС
  58. Христо Георгиев Куфов - СДС
  59. Лилия Павлова Радева - СДС
  60. Лъчезар Георгиев Лозанов - СДС
  61. Кирил Никифоров Владимиров - СДС
  62. Любомир игнатов Младенов - СДС
  63. Мадлен Николова Пенчева-Кирчева - СДС
  64. Манчо Григоров Манев - СДС
  65. Мара Димитрова Попович - СДС
  66. Димитър Георгиев Димитров - СДС
  67. Маргарита Димитрова Цветкова - СДС
  68. Мария Павлова Цоцоркова - СДС
  69. Пенчо Балевски - СДС
  70. Марта Николова Савова - СДС
  71. Николай Рангелов - СДС
  72. Милор Петров Михайлов - СДС
  73. Катя Петрова Георгиева - СДС
  74. Недко Тотев Досев - СДС
  75. Николай Георгиев Александров- БСП
  76. Николай Исак Грасиани - СДС
  77. Николай Рачев Рачев - БСП
  78. Николай Славчев Александров - СДС
  79. Николай Стефанов Яръмлъков- СДС-либерали
  80. Павел Симеонов Павлов - СДС
  81. Панайот Андреев Бончев - БСП
  82. Панайот Стоянов Панайотов - БЗНС - единен
  83. Пенчо Александров Ненов - СДС
  84. Петър Димитров Атанасов - СДС
  85. Петър Кирилов Станков -- СДС, председател на СОС
  86. Петко Горанов Горанов - СДС
  87. Ангел Николов Иванов - СДС
  88. Петко Петков Георгиев - БСП
  89. Пламен Ивов Сергиев - БСП
  90. Румяна Кирилова Стоева-Сидерова - БСП
  91. Светлозар Йорданов Филипов - СДС
  92. Светлана Стефанова Шаренкова - СДС-либерали
  93. Светослав Димитров Славов - СДС-либерали
  94. Симеон Петров Симеонов - БСП
  95. Славейко Асенов Божинов - СДС
  96. Стефан Венев Василев - БСП, секретар на СОС
  97. Стефан Георгиев Сотиров - БСП
  98. Румен Йовчев - БСП
  99. Стефан Рачев Рибаров - СДС
  100. Стилиян Георгиев Донков - СДС
  101. Стоимен Миланов Велев - БСП
  102. Юлиян Генов - БСП
  103. Стою Стоянов Маев - СДС-Център
  104. Валентин Петков Пеев - СДС-Център
  105. Татяна Николова Даскалова - СДС
  106. Мариан Василев Бояджиев-Мокрин - СДС
  107. Татяна Славчева Симеонова - БСП
  108. Тодор Борисов Страшилов - СДС
  109. Тодор Иванов Костадинов - БСП
  110. Тодор Иванов Модев - БСП
  111. Тодор Иванов Топалов - СДС
  112. Тодор Крумов Кузманов - СДС
  113. Росица Георгиева Райчева - Митанова - СДС, секретар на СОС
  114. Тошко Дойчев Добрев - СДС
  115. Христо Асенов Луков - СДС
  116. Христофор Евтимов Христов - БСП
  117. Цветанка Иванова Платиканова - БСП
  118. Цветанка Ненова Ангелова - СДС
нагоре